SCAN STYLE APS ER ET SKANDINAVISK IMPORT- OG HANDELSFIRMA DER HAR SPECIALISERET SIG I SALG AF FUNKTIONELLE OG UNIKKE BØRNEPRODUKTER I HØJ KVALITET OG MED STOR BRUGSVÆRDI FOR DEN TRAVLE OG MODERNE BØRNEFAMILIE.

Vi lægger stor vægt på, at produkterne kan give en værdiforøgelse for vores kunder. Det skal være produkter både forældre og børn kan lide og som letter dagligdagen. Vi importerer kun fra veletablerede, seriøse og sikkerhedsmindede leverandører, der også har fokus på miljø og det er naturligt for os, at vore produkter opfylder alle gældende sikkerhedskrav indenfor EU. Vi har eksklusivaftaler på alle vores mærker og distribuerer til detailforretninger i hele Skandinavien og vi søger til stadighed nye seriøse forhandlere. Du er meget velkommen til at kontakte os på info@scanstyle.dk eller tlf. +45 2070 4555 såfremt du ønsker at forhandle vores produkter. Hos Scan Style sætter vi en ære i at levere høj service, nærhed og stor fleksibilitet og vi ser frem til at handle med dig.
 

Steen Østenby 
Indehaver & Adm. Direktør

Kontaktoplysninger:
Scan Style ApS - Business Park Nord - Østre Alle 6 - 9530 Støvring - Cvr. 33592000
Tlf. +45 20 70 45 55 - Info@scanstyle.dk

 

Teamet bag Scan Style 

 

         

Steen Østenby

Indehaver & Adm. Direktør

Foruden Adm. Direktør,
er Steen også Key Account-manager
samt marketing- og salgsansvarlig

 

Tove Østenby

Økonomiansvarlig

Tove er bl.a. ansvarlig for ind- og udbetalinger samt indkøb.

            

Mathias Bang Kramer

Sales Coordinator

Mathias er ansvarlig for koordinering
og udvikling af salg i Skandinavien.

Kamilla Nørring Jensen

Regionsansvarlig sælger

Kamilla er ansvarlig for kundekontakt, kundeservice
samt salg i Sønderjylland, Fyn og Sjælland

 

Charlotte Volck Helligsø

Kundeserviceansvarlig

Charlotte står for kundekontakt og ordrekoordinering. Derudover er hun
ansvarlig for reklamationer.

Info@scanstyle.dk

Finance@scanstyle.dk

Admin@scanstyle.dk

knj@scanstyle.dk

Marketing@scanstyle.dk

                   
     

Fotografen arbejder på det!

   

Heine B. Michelsen

Logistikchef

Heine er ansvarlig for vort lager, lagerstatus samt igangværende
ordrer.

 

      

Heidi Holm Pedersen

Media Manager

Heidi er ansvarlig for SoMe,
produktinfo og -billeder til web samt support af

eksisterende og nye kunder.

 

Janni Jepsen 

Media Assistent

Janni er ansvarlig for SoMe, samt produktinfo og -billeder til web.

 

Bodil Lahm

Regionsansvarlig sælger

Bodil har ansvaret for salg til specialbutikker i Jylland
og på Fyn
.

   

Arne Kihlberg

Regionsansvarlig sælger

Arne er ansvarlig for kundekontakt, kundeservice samt salg i Sverige.

 

Logistik@scanstyle.dk

Sales@scanstyle.dk

Scanstyle@outlook.com

Blahm@live.dk

arne@aksales.se